Dydaktyczne Dygresje: Depresja wśród osób studiujących. Jak rozumieć i radzić sobie z zaburzeniami zdrowia psychicznego młodych dorosłych

Ważny temat tuż przed sesją! Zapraszamy do rozmowy o depresji wśród studentek i studentów oraz komunikacji z osobami w kryzysie.

Termin: 16 czerwca br. (piątek), godz. 11:00-12:00

Media zalewają nas alarmującymi danymi dotyczącymi wzrostu zachorowań na depresję w okresie pandemii i późniejszym. Statystyki pokazują, że może na nią cierpieć już średnio co 4 osoba na świecie. Pani Jagna Kazienko, kierowniczka Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji (SOWA), zapozna nas z objawami zaburzeń depresyjnych występujących u osób studiujących. Porozmawiamy także o komunikacji z osobami w kryzysie. To szczególnie ważny temat tuż przed sesją, która może przesądzić o dalszych losach naszych studentek i studentów.

Przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące spotkań organizowanych w ramach cyklu zamieszczane są w zespole na platformie MS Teams: Dydaktyczne Dygresje. Wsparcie nauczyciela akademickiego / dostęp przez kod: h33t6v4  lub link: kliknij tu, aby dołączyć do zespołu!